גלילי פילאטיס וגליל יוגה לבית

השילוב המנצח – גלילי פילאטיס וגלילי יוגה לשימוש ביתי

הציבור בישראל וברחבי העולם נעשה מודע לחשיבות הרבה של הפעילות הגופנית ותרומתה הרבה לשיפור אורח החיים, ממחקרים רבים שנערכו עולה כי פעילות ספורטיבית קבועה תורמת לשינויים במצב הבריאות, מביאה להפחתה במשקל, משפרת את היכולת הספורטיבית, מייעלת את התנועתיות היומיומית, מקצרת תהליכי שיקום מפציעה ועוד הרבה יתרונות נוספים.

שניים מתוך האימונים היותר מוכרים ונפוצים בשנים האחרונות בישראל ובעולם כולו, הם שיעורי יוגה ושיעורי פילאטיס. כיום כל מכון כושר שמכבד את עצמו, מציע לקהל הרחב את האימונים הללו של פילאטיס ויוגה, מפאת החשיבות הרבה של ענפי הספורט הנ"ל, גם המרפאות השונות מציעות לציבור הלקוחות שלהם את האפשרות לבצע התעמלות וכושר עם יוגה ופילאטיס.

מה הם ההבדלים בין פילאטיס ליוגה?

פילאטיס וגם יוגה עובדים שניהם על הקשר בין הגוף לנפש וזאת באמצעות תרגילים שונים ומאתגרים, ספורטאים ואנשי מקצוע בתחום ממליצים לתרגל את שניהם, ההבדל בניהם הוא שהיוגה היא מהודו ויש לה איזה שהוא אלמנט רוחני, כמו כן היא מתמקדת יותר בתנוחות עמידה ופילאטיס לעומתה פותחה בגרמניה ומטרתה הייתה לתת כלים להתמודדות עם מחלות, לחזק את הגוף והיא עובדת הרבה על החיזוק של עמוד השדרה.

שימוש ביתי בגלילי פילאטיס

השילוב של ציוד הכושר מגוון את האימון הספורטיבי, הציוד כולל אביזרים שונים כמו: משקולות, מזרנים, כדורי פעילות, גומיות ועוד כאשר אחד האביזרים היותר מומלצים או גלילי הפילאטיס. גלילי פילאטיס הינם בין האביזרים היותר אהובים בקרב ציבור המתאמנים.

גליל הפילאטיס הינו ארוך והוא עשוי מספוג מוקצף וקשיח, משתמשים בו לתרגול בפילאטיס ופיזיותרפיה

שימוש  בגלילי יוגה או פילאטיס – היתרונות

  1. הגלילים הינם קלים לשימוש ועקב צורתם הינם מסייעים להפעלת השרירים העמוקים ביותר.
  2. האימון עם גלילי הפילאטיס מביא לשיפור היציבה ולחיזוק הגפיים.
  3. גליל הפילאטיס משמש בתור כלי עיסוי עצמי וכן הוא מקל לאלו הסובלים מכאבים בגב.
  4. אימון באמצעות הגליל מציע מגוון רחב של תרגילים, הן על גבי מזרן והן במיטות המכשירים.
  5. מביא לתמיכה מתחת לאגן ולרגליים, מאתגר יציבות עם כפות הרגליים ומסייע בעבודה על חגורת הכתפיים.
  6. משחרר שרירים תפוסים ותורם לשיפור טווחי תנועה והגמישות.

התעמלות יומיומית איננה שייכת רק לספורטאים, הספורט תורם הן לבריאות הגוף ואף לבריאות הנפש כמו שאמרו חכמים: "נפש בריאה בגוף בריא" אז תתחילו להתעמל בכל יום ותראו שהגוף שלכם יודה לכם על כך.