הכנה ללידה טבעית

נשים אשר מחליטות ללדת לידה טבעית ללא התערבות רפואית, בוחרות ללדת ברוב המקרים בסביבה אוהדת ונינוחה כמו מרכזי לידה טבעית או ללדת בבית. במרכזים אלו או בביתן הן חופשיות להסתובב, לשנות תנוחות, לבחור בין לידה במים או מחוץ למים, לשתות ולאכול על פי הרגשתן ולפי רצונן. במכרזי לידה טבעית דופק העובר נבדק מדי פעם במכשיר דופלר , אך כמובן שהן אינן כבולות למכשיר ולמיטה. האורות בחלל הלידה המוסיקה בחדר עומדים לבחירתן. נשים הבוחרות בלידה טבעית אינן נתפסות בעיני עצמן ומשפחתן כגיבורות. הן פשוט בוחרות ללדת את ילדן באווירה אינטימית, שקטה ומחבקת. בין אם הלידה מתרחשת בביתן או במרכז לידה, הן תיעזרנה במיילדת, דולה (תומכת לידה) או מישהי אחרת המסייעת בתהליכי לידה טבעית. מרבית הנשים יעברו את התהליך כשלידן בן זוגן. להפגת כאבים ומתח משתמשות מרבית תומכות הלידה בטכניקות טבעיות  כגון הידרותרפיה, מסאג’, נשימה מעגלית, הרפיה, דמיון מודרך  ועוד.

בלידה טבעית, היולדת היא אשר מנהלת את הלידה על פי הקצב המתאים לה והדרך המתאימה לה באותו רגע. לידה טבעית היא מתנה נפלאה עבורך ועבור תינוקך

נשים העמודות בפני לידה רואות את הקושי בטיפולים ורוטינות מיותרים כמו: הרדמה אפידוראלית, חתך החיץ, מוניטור צמוד, לידה בסביבה מוארת באורות חזקים, מאופיינת ברעש וחוסר אינטימיות, מרובה באנשי צוות ועוד פעילויות שגרתיות.

הן מבינות כי ישנה גם אפשרות לקיים לידה טבעית

הן תופסות את תהליך העיבור והלידה כחלק טבעי מחייהן. הכאב המלווה את הלידה, נתפס כחלק טבעי וחולף כמו פעולה טבעית של אברים אחרים בגופינו, כמקדם אל סוף התהליך של לידה שכה ציפו לה.

ושוב: הן מבינות כי ישנה גם אפשרות לקיים לידה טבעית

כי אם זה כה טבעי להתאהב, להתעלס, ולהתעבר, למה שהלידה לא תמשיך את ההויה הטובה והמיוחדת

בסוף תהליך לידה טבעית התינוק נשאר בידי הוריו אשר חוו את לידת תינוקם במלוא עוצמת היצירה המשותפת מרגעי ההריון הראשונים, דרך חווית ההתפתחות של העובר ועד לקבלת פרי אהבתם