נשימה מעגלית וריברסינג לשיפור איכות החיים

האם אתם  מאמינים כי הגוף של כל אחד ואחד מאיתנו מסוגל לאזן את עצמו רוחנית ונפשית אם רק ניתן לו את הכלים המתאימים? גם אם כן וגם אם לא, עם עובדות קשה להתווכח  שכן ישנה שיטה אשר נמצאה כיעילה במיוחד לשחרור האדם ממעמסות נפשיות שונות כגון הפרעות, טראומות, פחדים  ומתחים – נשימה מעגלית. בדיוק כפי שאין אדם אשר מסוגל להלך על פני כדור הארץ מבלי לנשום, הרי שכאן כוחה של הנשימה בהענקת החיים ושמירה על איזונם.

נשימה מעגלית לשחרור טראומות מודחקות

כולנו חווים  במהלך חיינו פגיעות נפשיות מגוונות  בדרגות חומרה שונות. חלקנו יהיה מודע לפגיעה שעבר וחלק לא (תת-מודע) אך המשותף לכלל המצבים אשר העיקו עלינו מבחינה נפשית הוא שהם מעצבים את אישיותנו, קובעים מי אנחנו וכיצד נתנהג. בדיוק כפי שאדם הוא לא חפץ דומם, הרי שכל חסימה רגשית, או טראומה אשר עברנו (מודעת או לא) עלולה להביא למשברים נפשיים שונים אשר עלולים להתבטא בפחדים, חוסר אסרטיביות, מתחים, דימוי גוף נמוך, חרדה והפרעות נפשיות אחרות אשר עלולות למצוא לעצמן תסמינים גופניים של ממש, כגון כאב. נשימה מעגלית נועדה להביא לשחרור חסימות אלו בדרך הטבעית ביותר – נשימה.

תרגול של נשימה מעגלית וריברסינג

טרם כניסתנו  למצב אשר נתפס כמאיים עלינו או מרגש אותנו (כגון תחרות ספורט, כניסה למבחן  או שיחת נפש עם בן זוג אהוב) אנו  בדרך כלל לוקחים נשימה ארוכה אשר  מחזקת אותנו ומכינה אותנו לקראת  המצב המרגש. תרגול של נשימה מעגלית מזכיר מאוד את דרך ההתכוננות הזאת ל- “קרב” אך נועד למנוע ולרפא מעמסה רגשית ונפשית כדרך חיים. אנשים רבים אשר לקחו חלק בסדנאות נשימה גילו כיצד פעולה פשוטה שאין אנו מודעים לה, הנשימה, יכולה לעשות פלאים להקניית תחושה של טוהר, ניקיון ומודעות. ואף לשפר את הדרך בה אנו חווים את גופנו.

תרגול מודרך  של נשימה מעגלית הידועה גם בכינויה ריברסינג, מתאים לכל גיל, סטאטוס או מין. לגוף שלכם יש את הכוח לאזן עצמו נפשית ורגשית – אם רק תתנו לו את ההדרכה הנכונה, דרך הדבר אשר נותן לו חיים – הנשימה.